Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece vukuf aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda düğün dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle kuruluşlabildiği üzere ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş sahip olmak dâhilin sadece nickname (takma kişi) söylemek yerinde olurken bazenlarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence boşluk vecihünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve hayallü, sesli ve hayallü üzere tercihe ilgilı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaltarak müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir diğer popüler chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Yayımlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir